Na ulicach Poznania pojawią się polskie flagi

Najbliższy poniedziałek (2 maja) to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski. Warto byłoby, aby dzień ten został należycie uczczony. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, co planuje się w Poznaniu.

Czas powiesić flagę!

Przez świętowanie należy oczywiście rozumieć rozwieszanie flag. Ważne jest też to, że część osób może nie mieć, czego powiesić. Co więcej, w Poznaniu o tym pomyślano i w związku z tym początek poznańskiej akcji zaplanowano na jutro, czyli ostatni dzień kwietnia. Początek akcji to nic innego jak rozdawanie flag (flagę będzie można otrzymać na Śródce). Do tego możemy mówić o chorągiewkach dla śródeckich przedsiębiorców – chodzi o rozprowadzanie tych chorągiewek podczas pracy.

Flagi mają znaleźć się na autobusach, tramwajach i najważniejszych punktach miasta. Można jeszcze dodać, że celem jest uczczenie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polski i uchwalenia Konstytucji 3 maja. Warto również podkreślić (bo może nie wszyscy pamiętają), że 2 maja świętujemy stosunkowo od niedawna, bo od 2004 roku. Wypada także mieć na uwadze, że ideą jest oddawanie czci i szacunku symbolowi Polski.