Meble na ulicach

Kiedy obserwuje się miasto, można odnieść wrażenie, że meble wynoszone są na ulice. Wygląda to zaskakująco i co najważniejsze, jest to coś, co nie powinno mieć miejsca.

Spory kłopot

Zmiany są nieodłączną częścią naszego życia – kiedy chce się zmienić meble czy sprzęt AGD, nie ma w tym nic dziwnego. Rzecz jasna trzeba jednak pamiętać o właściwym postępowaniu.

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, jak rozumieć właściwe postępowanie? Ewentualne wątpliwości można zrozumieć, ale i trudno nie oprzeć się pewnemu wrażeniu – wydaje się, że naprawdę niewiele potrzeba, aby działać należycie. Krótko mówiąc, chodzi o możliwości, jakie gwarantuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (Gratowisko). Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że odpady wystawkowe odbierane są w ramach opłaty z nieruchomości zamieszkanych. Nie sposób też nie wspomnieć o mandacie – meble na drodze mogą kosztować 500 zł.

Pozostaje liczyć na to, że w najbliższym czasie sytuacja ulegnie zmianie. Niemniej trzeba przyznać, że zmiana nastawienia ludzi nie jest łatwadowodem na to choćby mandaty.