Wartość wolontariatu

Wartość wolontariatu to temat, który był już poruszany, ale uczciwie trzeba przyznać, że o pewnych sprawach należy przypominać. Zwłaszcza że możemy mówić o zakończeniu konkursuWolontariat do Poznania„.

Co możemy powiedzieć na temat tego konkursu?

Gdyby ktoś nie znał szczegółów, warto wiedzieć, że inicjatywy powstawały z myślą o mieszkankach i mieszkańcach Poznania. Istotne jest też to, że chodzi o aż 25 projektów finansowanych przez miasto.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze zapoznanie się z dokładnymi informacjami. Niemniej jednak na pewno można powiedzieć, że realizatorzy zachęcali do aktywności, zmieniali przestrzeń i po prostu służyli wsparciem.

Warto też odnieść się do słów Jędrzeja Solarskiego, zastępcy prezydenta Poznania – nawiązał on do tego, że w dzisiejszych czasach niemal każde działanie oznacza konieczność zorganizowania określonych środków finansowych. Oczywiście trudno się z tym nie zgodzić i jakby nie patrzeć, fakt ten ma wpływ na wartość wolontariatu. Krótko mówiąc, wartość wolontariatu jest naprawdę ogromna.

Wypada jeszcze zaznaczyć, że do udziału w konkursie zgłosiło się 38 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Najwyższe oceny wartości merytorycznej otrzymało jednak 25 inicjatyw i w przypadku tych inicjatyw pojawiła się rekomendacja do dalszej realizacji.