Udvartana to rodzaj luksusowego, głębokiego masażu, który doskonale odpręża umysł i ciało. Wywodzi się z Indii. Podczas zabiegu ciało nacierane jest specjalną mieszanką ziół i olejków, które dają efekt odprężenia. Ponadto wykazują właściwości prozdrowotne, antycellulitowe i ujędrniające skórę.
Jak wykonuje się masaż udvartana?
Ajurwedyjski masaż udvartana w Poznaniu wykonywany jest na nagim ciele, obejmuje ręce, nogi, plecy i brzuch. Sproszkowana, aromatyczna mieszanka ziół połączona z podgrzanym olejkiem jest nanoszona na ciało. Osoba masowana leży na brzuchu. Ciało polewane jest mieszanką i intensywnie masowane. Masażysta zajmuje się plecami, następnie przechodzi do okolic ramion i rąk. W dalszej kolejności wykonuje masaż pośladków, ud i dolnych partii nóg. Po przewróceniu na plecy wykonuje się masaż udvartana na brzuchu i górnej części klatki piersiowej. Potem terapeuta zajmuje się przednimi partiami rąk, a na końcu przechodzi do nóg oraz stóp.
Optymalny czas trwania masażu udvartana w gabinecie w Poznaniu wynosi około 70 – 90 minut. Dostępna jest także opcja przedłużona od 100 do 120 minut z masażem głowy.
Masaż udvartana – tylko naturalne składniki
Zabieg przeprowadza się przy użyciu pachnącego zestawu różnych ziół. W skład mieszanki wchodzi zazwyczaj ciecierzyca, len, czarna soczewica, jęczmień, gorczyca biała, imbir, pieprz czarny i miodła indyjska. Wszystkie składniki pochodzą z natury, jak również olejek używany do stworzenia papki do masażu.
Zalety masażu udvartana
Po zabiegu masażu udvartana w Poznaniu poprawia się metabolizm w tkance tłuszczowej, co ma wpływ na terapię odchudzającą. Ponadto wykazuje szereg innych dobroczynnych właściwości dla organizmu m.in.:
- oczyszcza i odżywia skórę, działa pilingująco,
- wpływa odprężająco i relaksująco na umysł,
- poprawia ukrwienie skóry,
- pomaga w usuwaniu wody z organizmu,
- ma działanie antycellulitowe,
- modeluje sylwetkę,
- rozluźnia spięte mięśnie karku i ramion.
Przeciwwskazania do masażu udvartana
Masażu nie należy stosować w przypadku niektórych schorzeń i dolegliwości. Specjaliści od masażu udvartana w Poznaniu doskonale o tym wiedzą i zalecają, aby nie korzystać z niego w przypadku osteoporozy, stanów zapalnych skóry, rozległych ran, grzybic czy oparzeń oraz chorób nowotworowych. Nie poleca się również poddawania zabiegom w przypadku kobiet ciężarnych, osób starszych oraz dzieci.
Przed wykonaniem masażu specjalista zawsze przeprowadza wywiad, aby uniknąć niepożądanych skutków. Tylko wtedy zabieg jest przyjemny i przynosi maksymalne korzyści prozdrowotne dla organizmu.