Trening z medalistami olimpijskimi

Jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu? Na pewno jest to temat, w przypadku którego nie ma jednej drogi, ale bez wątpienia trzeba pamiętać o dobrym przykładzie. Świetnym dowodem jest choćby to, co dzieje się w poznańskich szkołach.

Pomoc medalistów olimpijskich

Możemy mówić o treningach z medalistami olimpijskimikajakarką Karoliną Nają i zapaśnikiem Tadeuszem Michalikiem. Warto również zaznaczyć, że mowa o projekcie, który organizowany jest przez Wydział Sportu UMP.

Gdyby kogoś interesowały szczegóły, z pewnością należy liczyć się z poznaniem tajników zapasów i kolarstwa. Trzeba też przyznać, że samo trenowanie z medalistami olimpijskimi to wielkie przeżycie. Przeżycie, które zapewne zostanie zapamiętane na długo.

Ponadto aktywność fizyczna jest bardzo ważna i dzieci muszą zdawać sobie z tego sprawę. Z drugiej strony projekt to również szansa na coś jeszcze – to także możliwość pokazania, że sport może być sposobem na życie. Oczywiście droga do sukcesów jest długa, ale nie należy się na tym koncentrować – zawsze są trudności. Można też dodać, że kluczowe jest znalezienie odpowiedniego pomysłu na siebie.

Pierwsze treningi już się odbyły i co nie powinno dziwić, możemy mówić o sporym zainteresowaniu.