Jak będzie wyglądać park Rataje?

Wiadomo już więcej na temat tego, jak ma wyglądać park Rataje w Poznaniu. Znajdą się w nim na pewno liczne miejsca przeznaczone dla wielbicieli sportu i rekreacji oraz ścieżki rowerowe dla fanów dwóch kółek. Poza tym, w parku ma się także znaleźć tak oryginalnie brzmiąca atrakcja jak ogród zmysłów. Planowany koszt inwestycji to ponad 21 milionów złotych.

Lokalizacja parku Rataje. Gdzie powstanie?

Miejsce, w którym powstanie park Rataje to okolice kilku osiedli: Bohaterów II Wojny Światowej, Polan, Armii Krajowej i Oświecenia. Na terenie, który jest przeznaczony na powstanie parku, ma odbyć się całkowita rekultywacja, która w szczególności będzie dotyczyła jego wschodniej części, położonej na terenach poprzemysłowych. Wartość powierzchni, która jest do zagospodarowania, wynosi 14,5 hektara.

Inwestycje i plany dotyczące budowy parku Rataje

Inwestycje będą obejmować nasadzenie zieleni wysokiej i niskiej. Oprócz tego w planach jest także inwestycja w różnorodną roślinność. Ma ona charakteryzować się przede wszystkim wysokimi parametrami gatunkowymi oraz wielkościowymi. To jednak nie wszystko. W parku znajdą się też drogi rowerowe i piesze, liczne miejsca wypoczynku oraz takie, które z pewnością spodobają się miłośnikom sportu i rekreacji. Dzięki temu park Rataje ma stać się miejscem idealnym zarówno do spokojnego relaksu, jak i do aktywniejszego spędzania czasu dla mieszkańców Poznania. Po zakończeniu prac park ma stać się jednym z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych miejsc na mapie miasta.

Jaka jest całkowita wartość projektu i szczegóły dotyczące inwestycji?

Całkowita wartość projektu ma wynieść ponad 21 milionów złotych, z czego 13 milionów to fundusze pochodzące z Unii Europejskiej. Zgłoszono już wniosek o dofinansowanie konkursu, który organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznający środki w ramach Działania 2.5 „Poprawa jakości środowiska miejskiego” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020.