IMGW wydało ostrzeżenie dla Wielkopolski

W ostatnim czasie przyzwyczailiśmy się do ostrzeżeń związanych z niskimi temperaturami czy też pogodą. Wydaje się, że komunikaty związane z zimą już za nami, ale to nie jest równoznaczne z brakiem problemów. Zresztą świetnym dowodem na to jest komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Co się stało?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat dotyczący tego, że dziś w nocy mają pojawić się gęste mgły. Jeśli prognozy się sprawdzą, widzialność powinna wynosić maksymalnie 200 metrów. Wedle prognoz mgły mają utrzymywać się do późnych godzin rannych.

Pamiętajmy również o tym, że ostrożność na drodze to coś więcej niż zwalnianie przy fotoradarach czy stosowanie się do podawanych komunikatów. Najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku – w końcu jechać za szybko można zawsze. Co więcej, zbyt szybka jazda może nieść za sobą przykre konsekwencje. Niekiedy na tyle przykre, że zostają tylko wspomnienia.

Mówiąc wprost – odpowiedzialność na drodze powinna mieć miejsce w każdej sytuacji, a nie tylko w przypadku pojawienia się jakiegoś ostrzeżenia.