41. Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę zgromadziła tłumy

Za nami kolejna, 41. edycja Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę, która przyciągnęła rzeszę uczestników, liczącą dziesiątki tysięcy osób. Wydarzenie to było szczególnie popularne wśród członków związku zawodowego „Solidarność” – zebranych na pielgrzymce obecnych było aż 900 przedstawicieli tej organizacji z samego tylko województwa świętokrzyskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się dwudniowymi uroczystościami, podczas których odbyło się złożenie kwiatów pod pomnikiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymi mieli również okazję uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim, drodze krzyżowej oraz czuwaniu w Kaplicy Matki Bożej.

Szczytowe momenty wydarzenia przypadły na niedzielę, 17 września. Na centralnym punkcie obchodów, jakim była uroczysta msza święta, skupiły się główne refleksje i emocje uczestników. Waldemar Bartosz, prezes świętokrzyskiej „Solidarności” podkreślił, że ta pielgrzymka jest dla niego i dla innych czasem spotkań, modlitwy oraz głębokich przemyśleń.

– Mnóstwo ludzi, setki sztandarów „Solidarności”, obecność przedstawicieli władz samorządowych i rządowych, w tym prezydenta i premiera. A przede wszystkim tłum związkowców i sympatyków naszej organizacji. Miło jest się spotykać z ludźmi z różnych stron kraju i czerpać z tego satysfakcję. Ta pielgrzymka służy również budowaniu poczucia wspólnoty wśród pracowników – mówił Bartosz.

Również prezydent Andrzej Duda nie pozostał obojętny na te wydarzenia. Jego stanowisko przekazała minister Małgorzata Paprocka, która odczytała list przygotowany specjalnie na tę okazję. Swoje przemówienie wygłosiła także minister pracy i polityki społecznej – Marlena Maląg.