Zwycięstwo Jacka Jaśkowiaka w wyborach na prezydenta Poznania – ogromna przewaga nad przeciwnikami

Podczas niedzielnej rywalizacji o stanowisko prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak z Koalicji Obywatelskiej zdobył najwyższe uznanie wśród wyborców. Zyskał on bowiem aż 70,67 proc. poparcia. Przeciwny biegun polityczny reprezentowany przez Zbigniewa Czerwińskiego ze Zjednoczonej Prawicy zdobył znacznie mniejsze poparcie, które wyniosło jedynie 29,33 proc. głosów.

Zaszczyt ubiegania się o tytuł prezydenta Poznania podczas niedzielnej rywalizacji przypadł także Jackowi Jaśkowiakowi reprezentującemu Koalicję Obywatelską, który już w pierwszej turze wyborów zdobył 43,74 proc. głosów, oraz Zbigniewowi Czerwińskiemu z list Zjednoczonej Prawicy, któremu udało się zebrać poparcie na poziomie 20,30 proc.

W rywalizacji o miejsce na fotelu prezydenta nie udało się natomiast utrzymać Łukaszowi Garczewskiemu (KWW Społeczny Poznań) z poparciem na poziomie 6,13 proc. głosów; Przemysławowi Plewińskiemu (Trzecia Droga) z 19,10 proc. głosów oraz Beacie Urbańskiej (Lewica) zdobywczyni 10,72 proc. głosów.

Jaśkowiak nie jest nową twarzą na poznańskim ratuszu, pełni bowiem funkcję prezydenta miasta od roku 2014. W ubiegłych wyborach samorządowych również triumfował już w pierwszej turze, zgarniając wówczas 55,9 proc. głosów.