Zmiany w trasach poznańskiej komunikacji miejskiej

Na skutek naprawy awarii na skrzyżowaniu Kołłątaja i Kotowicza, ulica Kołłątaja zostanie zamknięta. Awaria ta będzie miała wpływ na funkcjonowanie komunikacji miejskiej od poniedziałku, 11 września. W szczególności dotknie to linii autobusowej numer 149, której trasa ulegnie zmianie. Kursy tej linii będą prowadzone objazdem przez ulice Leszczyńską i Opolską, począwszy od pierwszych porannych kursów w poniedziałek, 11 września.

Natomiast dwie inne linie autobusowe – numer 123 i 188, zmienią swoje trasy definitywnie. Powodem tych zmian są przeprowadzone obserwacje mające na celu ułatwienie dojazdu do szkół zlokalizowanych na Krzesinach i Umultowie. Nowe trasy dla tych linii zaczną obowiązywać od poniedziałku, 11 września, co zostało oficjalnie potwierdzone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu.

MPK Poznań informuje również o zakończeniu prac konstrukcyjnych na dworcu Rondo Rataje. Z dniem 11 września zostanie przywrócone normalne funkcjonowanie peronu numer 6.

W związku z powyższymi zmianami, MPK Poznań przypomina o aktualizacji lokalizacji stanowisk dla linii 166 i 184. Obecnie linia 166 korzysta z peronu 5, stanowiska 2, natomiast linia 184 z peronu 3, stanowiska 2.