Wzmacnianie kondycji wolontariatu

W przeróżnych sytuacjach możemy mówić o konieczności znalezienia wolontariuszy. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że wolontariusze to grupa, bez której nie odbyłoby się wiele istotnych wydarzeń.

Pamięć o wolontariuszach

Ważne jest też to, żeby nie myśleć o tym, iż wolontariuszy się znajdzie. Trzeba dbać o dobrą kondycję wolontariatu! Można też dodać, że Poznań jest tego świetnym przykładem. Działania mające wzmocnić wolontariat podejmowane są od wielu lat. Zresztą wystarczy zainteresować się konkursem „Poznański Wolontariusz Roku„.

Ktoś może zapytać, dlaczego mowa o tym właśnie teraz? Odpowiedź na to pytanie jest jednak bardzo prosta – dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Międzynarodowy Dzień Wolontariatu można określić uhonorowaniem wszystkich tych, którzy pracują jako wolontariusze. Można też powiedzieć, że jest to podkreślenie wykonywanej przez nich pracy.

Oczywiście dobrze byłoby też, aby o wolontariuszach pamiętało się zawsze, a nie tylko od święta. Z drugiej strony zawsze jest dobry moment na zmiany.