Wyłaniamy ulubioną księgarnię mieszkańców Poznania!

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że kultura jest istotna. Z drugiej strony można odnieść wrażenie, że niektóre osoby zapominają o kulturze i dobrze byłoby to zmienić. Można też powiedzieć, że to jest właśnie celem plebiscytu „Fest Księgarnia”.

Co wiadomo o tym plebiscycie?

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, o co dokładnie chodzi? Od razu odpowiadając, jest to temat, który można ocenić z różnych stron. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę nagrodzenie najlepszych księgarń. Nagroda zawsze dowodzi, że wykonywana praca przynosi pożądane efekty. Ponadto nie możemy zapomnieć o wspomnianym już wsparciu kultury – chodzi o promocję i uświadamianie społeczeństwa – czasem ludzie nie wiedzą, z czym mają do czynienia. Trzynaście najlepszych księgarń otrzyma tytuł „Fest Księgarnia”. Ponadto nagrody to też pieniądze – zwycięska księgarnia otrzyma 10 tys. zł, natomiast łączna pula nagród to aż 64 tys. zł.

Głosować można za pośrednictwem strony festksiegarnia.poznan.pl. Plebiscyt trwa do 23 czerwca, ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu siedmiu dni od zakończenia głosowania.