Uzależnienie od profilaktyki

Sięganie po narkotyki, alkohol czy dopalacze to problemy znane od bardzo dawna. Od bardzo dawna można też usłyszeć o kłopotach z tym związanych.

Ważny projekt

Tytuł tego tekstu może brzmieć dziwnie, ale to nic innego jak nawiązanie do ważnego projektu. Projektu, który można określić cyklem wydarzeń i webinarów mających zniechęcić do sięgania po alkohol, narkotyki czy dopalacze. W pewnych sytuacjach nie można czekać – trzeba jak najszybciej doprowadzić do wyraźnych zmian. Warto też pamiętać o tym, że alkohol, narkotyki czy dopalacze to nie jest problem samych nastolatków – to także problem wychowawców, nauczycieli i oczywiście rodziców. Zresztą te wszystkie osoby mogą liczyć na stosowne wsparcie.

Gdyby komuś zależało na szczegółach, celem jest koncentrowanie się na tym, co najważniejsze, czyli konsekwencjach. Można też powiedzieć, że zainteresowani mogą być pewni wskazywania alternatywnych zajęćsportowych, tanecznych czy artystycznychmożliwości nie brakuje. Warto również wiedzieć, że możemy mówić o odpowiadaniu na potrzeby mieszkańców – to jedyne wyjście, gdy celem jest jak najlepsza pomoc.

Za realizację odpowiada głównie Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych. Ponadto mamy współpracę z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Poznania, Komendą Miejskiej Policji, organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami kultury i sportu.