Na przejściach dla pieszych jeszcze bezpieczniej

Przejście dla pieszych samo w sobie jest troską o bezpieczeństwo. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że poprawa bezpieczeństwa pieszych to coś, o co można zadbać zawsze.

Dodatkowe oświetlenie

Jeżeli interesujesz się szczegółami, nie pozostaje nic innego jak zapoznać się tym, co ma miejsce na Winogradach, Naramowicach i Głuszynie. Krótko mówiąc, chodzi o dodatkowe oświetlenie.

Stosunkowo często można usłyszeć o tym, że jest niebezpiecznie, ponieważ ktoś podróżuje pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialne podejście kierowców to coś, co nie podlega żadnej dyskusji, aczkolwiek dobrze pamiętać o różnych okolicznościach. Warto również wiedzieć, że zwiększenie widoczności przechodniów to jedno z najważniejszych zadań Zarządu Dróg Miejskich. Nie sposób też zapomnieć o aspekcie finansowym – w tym roku na doświetlenie przejść przeznaczono ponad 465 tysięcy złotych.

Można powiedzieć, że kierowcy mogą liczyć na wsparcie, ale tylko oni sami zdecydują, jak to wsparcie zostanie wykorzystane. W teorii wszystko jest jasne, ale w praktyce mogą pojawić się spore problemy, czego przykład mieliśmy choćby w Iławie. Problemy, które niosą później za sobą bardzo przykre konsekwencje.