Sezon na porzucanie zwierząt w pełni? Straż miejska ma pełne ręce roboty!

Tylko w tym tygodniu na Ratajach znaleziono dwa króli porzucone w klatce i jednego kota. Straż miejska mówi, że to przedsmak tego, co czeka w sezonie wakacyjnym. Ludzie wciąż nieodpowiedzialnie podchodzą do tematu opieki nad zwierzętami.

Jak informuje ratajska straż miejska, dwa króliki były porzucone na kubłach na śmieci. Zamknięte w klatkach, bez jedzenia, mogłyby nie wytrzymać długo. Na szczęście inni zaniepokojeni mieszkańcy zaalarmowali odpowiednie służby. W podobnym stanie znaleziono również kota.

Zwierzaki trafiają do schroniska dla zwierząt, gdzie zostaje udzielona im niezbędna pomoc weterynaryjna. Pracownicy i wolontariusze starają się również znaleźć im lepszy dom. Nie zawsze jednak funkcjonariusze zdążają na czas.

Jak mówi w oficjalnym komunikacie przedstawiciel straży miejskiej z osiedla Rataje, sezon na porzucane zwierzęta dopiero się rozpoczyna. Ludzie wciąż są nieodpowiedzialni i zupełnie nie przywiązują wagi do bezpieczeństwa i zdrowia zwierząt jakie mają pod swoją opieką.