Czy na Ratajach powstanie kolejny apartamentowiec? Mieszkańcy są przeciw!

Wszystko zaczęło się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to piekarnia Osiedlowa Dukowicz zapowiedziała, że z początkiem roku dwa tysiące dwudziestego trzeciego kończy swoją wieloletnią działalność. Wszyscy zastanawiali się, co powstanie na terenie tego punktu handlowo-gastronomicznego. Okazuje się, że może to być apartamentowiec.

Na wieść o tym, że na osiedlu w cichej części ma powstać 17 kondygnacyjny wieżowiec mieszkańcy od razu zareagowali gwałtownym protestem. Obawiają się, że w rejonie nie tylko zabraknie miejsc parkingowych, ale również pojawi się wzmożony ruch samochodowy.

Spółdzielnia mieszkaniowa która administrujemy tym budynkiem, złożyła już swoją negatywną opinię co do powstania w tym miejscu 17 piętrowego apartamentowca. Warto jednak zauważyć, że teren ten nie należy do spółdzielni a do poznańskiego magistratu. Tym samym to od jego decyzji będzie zależało czy na osiedlu Rataje powstanie kolejny wielopiętrowy budynek mieszkalny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że decyzja o budowie została już podjęta.