Rataje mają nowy podwójny przystanek. Chodzi o Seafitek w kierunku ronda!

Podwójne przystanki mają za zadanie w jeszcze większym stopniu upłynnić ruch pasażerski na określonym terenie. Takiego właśnie rozwiązania doczekano się na osiedlu Rataje, na wysokości przystanku Serafitek. To 33 tego typu miejsce w Poznaniu.

Zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy, z przystanku przy Serafitek można odjechać liniami tramwajowymi nr 5,6, 12, 18 i autobusem 174, 190, 212 i 222. Podwójny przystanek na Ratajach to rozwiązanie na które czekało większość podróżnych. Nie tylko usprawni ono funkcjonowanie komunikacji, ale i sprawi, że podróżowanie, szczególnie w godzinach szczytu, będzie bardziej płynne.

Rozwiązanie to zostało już zastosowane w innych miejscach w Poznaniu. 22 punkty tego typu to przystanki tramwajowe a tylko 11 tramwajowo-autobusowe. Biorąc pod uwagę statystyki z obserwacji postawionych już obiektów tego typu wynika, że przystanki takie nie tylko zwiększają punktualność komunikacji miejskiej, ale też komfort pasażerów. Nie muszą oni przechodzić na inny przystanek czy też szukać alternatywnego rozwiązania.