Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zamyka śledztwo dotyczące morderstwa właściciela komisu samochodowego

Właściciel komisu samochodowego w Poznaniu, który miał 25 lat, został zamordowany w czerwcu 2000 roku. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu niedawno zakończyła śledztwo w tej sprawie.

Policyjne Archiwum X ponownie zainteresowało się tą sprawą po wielu latach. Dzięki nowej analizie dostępnych dowodów oraz wykorzystaniu zaawansowanych technik śledczych, udało się dokonać postępu. W kwietniu poprzedniego roku, funkcjonariusze policji zatrzymali podejrzanego – 53-letniego mężczyznę o imieniu Wojciech W. Śledczy ustalili, że Wojciech W. miał znajomość z ofiarą – kilka miesięcy przed morderstwem mieszkał w domu pokrzywdzonego i współpracował z nim.

Według informacji dostarczonych przez prokuraturę, Wojciech W., który miał wówczas 30 lat, czekał na swoją ofiarę ukrywając się na terenie komisu samochodowego. Zadał on właścicielowi komisu kilka ciosów siekierą w głowę. Następnie, aby zatrzeć dowody zbrodni, podpalił kilka gazet i uciekł z miejsca zdarzenia. Strażacy wezwani na miejsce szybko ugasili pożar i odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Niestety, pomimo natychmiastowej pomocy, nie udało się go uratować – zmarł w szpitalu kilka dni później, nigdy nie odzyskując przytomności.

Podczas pierwszego przesłuchania, Wojciech W. stwierdził tylko, że zaatakował ofiarę siekierą. W trakcie dalszych przesłuchań, nie przyznał się do popełnienia morderstwa. Obecnie nadal przebywa w areszcie i grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.