Poznań jeszcze bliższy, czyli wynajem samochodu w stolicy Wielkopolski

Z własnym samochodem masz co prawda poczucie niezależności i swobody w komunikacji, jednak jako właściciel musisz wywiązać się także z szeregu obowiązków, jak troska o stan techniczny auta, konieczne serwisowanie czy ubezpieczenie. Również nakłady finansowe z nimi związane mogą być powodem zmartwień. To jednocześnie powód, dla którego w Polsce coraz modniejszy staje się carsharing. Ta moda nie omija także Poznania. Jak wynająć tu auto na minuty, godziny czy doby? To prostsze niż myślisz!

Carsharing w Poznaniu – gdzie go szukać?

Zastanawiasz się, gdzie najszybciej wynajmiesz auto na doby? Poznań to miasto, w których działa co najmniej kilku operatorów takiej usługi.

Osobiście korzystamy z kilku parkingów na terenie miasta, na których można odebrać auto lub zostawić je po zakończonym kursie – podpowiada manager regionalny firmy Panek CS – Naszą flotę można znaleźć m.in. w Starym Browarze, Centrum Handlowym Avenida czy Porcie Lotniczym Ławica. Takich punktów jest oczywiście znacznie więcej – pełna lista dostępna jest w mobilnej aplikacji wypożyczalni – dodaje.

Wystarczy zatem wybrać operatora, z usług którego zechcesz skorzystać, i znaleźć najbliższy obsługiwany przez niego punkt – najlepiej na stronie internetowej.

Wynajem auta w Poznaniu – co musisz wiedzieć?

Wypożyczalnie samochodów w Wielkopolsce umożliwiają wynajem zarówno krótko, jak i długoterminowy. W przypadku Poznania cała usługa carsharingowa realizowana jest za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Rezerwacja samochodu online wymaga jedynie osobistego konta w aplikacji wypożyczalni, wyboru odpowiedniego samochodu w twojej okolicy oraz zarezerwowania go za pomocą kliknięcia. Pamiętaj, że od momentu rezerwacji masz 10 minut, aby dotrzeć do pojazdu i go otworzyć.

Poznań wynajętym autem – co możesz zyskać?

Serce Wielkopolski to bez dwóch zdań miasto atrakcyjnie turystycznie. Z jednej strony to prężnie działający i rozwijający się ośrodek kulturalny, naukowy, a z drugiej rozrywkowy. Jeśli planujesz np. weekend w Poznaniu, auto na doby będzie idealnym rozwiązaniem – nie pominiesz żadnej ważnej atrakcji na mapie. Odwiedzisz zarówno Ostrów Tumski, Stare Miasto, Park Cytadela, Ogród Zoologiczny czy Jezioro Maltańskie. Czeka na Ciebie również szereg innych symbolicznych miejsc w okolicach Poznania. Jeśli dobrze się zorganizujesz, dotrzesz do nich wszystkich bez problemu – nawet, jeśli to tylko weekendowa wycieczka.