Potencjalnie niebezpieczne substancje wykryte w poznańskim bloku mieszkalnym

W jednym z bloków na osiedlu Rzeczypospolitej w Poznaniu, znaleziono substancje o charakterze łatwopalnym. Policja i straż pożarna natychmiast podjęły interwencję na miejscu. Substancje te zostały odkryte podczas przeprowadzania oględzin piwnicy tego bloku.

Wcześniej, dokładnie dwa dni temu, miał miejsce tam pożar. Ekspert mający za zadanie ocenić przyczyny tego zdarzenia, natrafił na wspomniane substancje podczas swojej inspekcji. W związku z tym, dla bezpieczeństwa mieszkańców, zarządzona została ewakuacja całego budynku. Aby ułatwić im czekanie, na miejsce zdarzenia przybył autobus.

Poznańskie Rataje stały się areną działań nie tylko policji i straży pożarnej, ale także specjalistycznych jednostek chemicznych. Te ostatnie zajęły się analizą znalezionych chemikaliów. Na chwilę obecną, nie jest jeszcze wiadomo jaka jest skala potencjalnego zagrożenia.

Jeden z mieszkańców, który mieszkał bezpośrednio nad piwnicą, opowiedział naszemu reporterowi o procesie ewakuacji: „Przybył nasz dzielnicowy i poinformował nas o konieczności ewakuacji. Powiedział, że w piwnicy znaleziono materiały wybuchowe. Wszyscy musieliśmy natychmiast opuścić budynek. Najpierw był pożar. Pani Kasia twierdzi, że to samozapłon, czyli po prostu pech. Myślę, że Bóg nam dopomógł… Mógł przecież eksplodować cały budynek”.