Początek rekrutacji do poznańskich przedszkoli

Dziś mamy bardzo ważny dzień – rozpoczęła się rekrutacja do poznańskich przedszkoli. Wniosek o przyjęcie dziecka trzeba złożyć do 25 marca.

Co jeszcze wiemy?

Rzecz jasna na tym nie koniec istotnych informacji – trzeba też zaznaczyć, że ogłoszenie wstępnych wyników nastąpi 13 kwietnia. Druk można pobrać w każdej placówce.

Oczywiście możliwe jest też skorzystanie ze strony internetowej. Podpisany dokument powinien znaleźć się w wybranej placówce. Analogicznie przy koniecznych oświadczeniach. Warte podkreślenia jest również to, że rodzice mają możliwość wskazania pięciu placówek. Co za tym idzie, mamy powtórkę z lat poprzednich. Nie można też zapomnieć o tym, aby przedszkola zostały uszeregowane – od najbardziej do najmniej preferowanych. Trzeba też pamiętać o tym, że samodzielne niesienie wniosku oznacza ograniczenie się do wizyty w jednym miejscu.

Wypada jeszcze zatrzymać się przy kryteriach naboru – nie można zapomnieć o tym, że mamy kryteria ustawowe i samorządowe. Szczegóły sobie zostawmy, aczkolwiek warto pamiętać o tym, że mowa o informacjach, które nie są objęte tajemnicą.

Miasto powinno zapewnić opiekę wszystkim dzieciom w wieku 3-6 lat.