Napadł na kobietę w windzie!

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciu, są proszone o niezwłoczny kontakt z funkcjonariuszami policji. Jest on sprawcą zdarzenia, do którego doszło ostatnio na poznańskim osiedlu Rataje. Mężczyzna zaczął śledzić kobietę, a następnie wszedł za nią do klatki schodowej oraz do windy. Tam zaczął ją napastować. Przestraszona kobieta szybko skontaktowała się z funkcjonariuszami policji, którym niebawem udało się zdobyć zdjęcie mężczyzny. Obecnie trwają jego poszukiwania.

Gdzie doszło do zdarzenia?

Nocą 1 października, pomiędzy godziną 2.30 a 3, młody nieznany mężczyzna ubrany w czerwoną sportową bluzę oraz szarą czapkę z daszkiem, zaczął śledzić kobietę, która wracała właśnie do domu na poznańskich Ratajach. Jak wynika z zeznań poszkodowanej, wszedł on za nią do klatki schodowej, w której znajduje się jej mieszkanie, aby następnie dalej podążać jej śladem i wejść za nią do windy. Jak relacjonuje Maciej Święcichowski (członek zespołu prasowego wielkopolskiej policji), w windzie mężczyzna zaczął zaczepiać kobietę oraz próbował skłonić ją do kontaktu fizycznego. Przerażona kobieta niezwłocznie poinformowała o całym zdarzeniu policję. Mężczyzna jest średniego wzrostu, ma szczupłą posturę oraz owalny, nieco pociągły kształt twarzy.

Poznańska policja poszukuje mężczyzny

Kamera monitoringu znajdująca się w nocnym tramwaju zarejestrowała na szczęście zdjęcia mężczyzny, który napastował kobietę. Jak ustalono, podróżował on tym pojazdem tuż przed zdarzeniem. Zdjęcia mężczyzny są już opublikowane przez policję i powszechnie dostępne w celu szybszego jego odnalezienia. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciu i posiadają jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu, są proszone o kontakt. Mężczyzna może stwarzać zagrożenie dla innych mieszkańców miasta. Można skontaktować się z funkcjonariuszami policji telefonicznie pod numerem telefonu 61-841-2311 lub 61-841-2312. Warto mieć na uwadze, że numery te są czynne przez całą dobę.