Mieszkańcy zostawiają chleb dla ptaków na trawniku. To bardzo zły pomysł!

Wszyscy wiemy z jakimi problemami boryka się dolnośląski Wrocław. Szczury, które opanowały centrum miasta stał się prawdziwym problemem nie tylko dla włodarzy ale przede wszystkim dla mieszkańców. Wiele wskazuje na to że z podobnym problemem może się góry również Rataje. Wszystko przez zostawione przez mieszkańców jedzenie.

Chociaż bardzo dużo mówi się o tym, aby nie dokarmiać ani ptaków ani szczurów, na osiedlu Rataje zarówno przy przejściu podziemnym jak i na zielonych skwerach można zauważyć porzucone przez kogoś jedzenie. To zarówno suche kromki chleba jak i pozostałości po innych przekąskach. Wydaje się, że ktoś go zostawił to celowo dla ptaków oraz dla szczurów. Działanie takie może jednak wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Pieczywo, które jedzą ludzie może być szkodliwe zarówno dla ptaków jak i innych organizmów żywych. Przeciąga no za to zarówno szkodliwe szczury jak i dziki, który zrobione z lasu przechodzą w rejony miejskie.

Straż miejska apeluje, aby zaniechać dokarmiania ptaków. Przypomina również że porzucenie jedzenia w miejscach niedozwolonych jest niezgodne z prawem i grozi za to kara grzywny.