Miasto pamięta o mieszkaniach chronionych

Przy ulicy Rybaki doszło do otwarcia mieszkania chronionego. Mieszkania, w którym zamieszka pięć osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Co możemy powiedzieć na temat tego rodzaju pomocy?

Osoby, które tam zamieszkają, będą miały okazję się usamodzielnić. Wypada również dodać, że możemy mówić o przyjaznych i komfortowych warunkach. Jako że jesteśmy przy komforcie, dobrze wiedzieć o tym, iż miasto dofinansowało lokal. Poznań można określić miejscem, gdzie pamięta się o różnego rodzaju problemach.

Warto również spojrzeć na to wszystko z innej strony – powstawanie mieszkań chronionych ma związek, z tym że osoby po kryzysie psychicznym narażone są na wykluczenie społeczne. Dodatkowo często mamy skomplikowaną sytuacją osobistą – nie zawsze można wrócić do domu, w którym wcześniej się mieszkało. Zresztą możemy usłyszeć o tym, że bardzo dużo osób potrzebuje mieszkania chronionego.

Za prowadzenie mieszkania odpowiada Stowarzyszenie Osób i Rodzin Na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i  Pomóc”. Osoby chcące ubiegać się o mieszkanie chronione, muszą skontaktować się z zarządem stowarzyszenia. Jak coś jest niejasne, zawsze można dopytać.

Wieści z Poznania znajdziesz także tutaj.