Masaż leczniczy w Poznaniu na różnego rodzaju dolegliwości bólowe

Masaż może przybierać różne formy – wielu z nas kojarzy go przede wszystkim z relaksacją, niemniej jednak zabieg ten ma również właściwości lecznicze. Warunkiem jest jednak to, że powinien być on wykonywany przez specjalistów, którzy posiadają szeroką wiedzę nie tylko z zakresu technik masażu, ale również funkcjonowania całego układu ruchu. Dlatego też warto wybrać masaż leczniczy, którego zadaniem jest poprawa samopoczucia i stanu zdrowia.

Wiedza i doświadczenie

Masaż, co do zasady, może wykonywać osoba, która ukończyła specjalistyczne kursy bądź szkołę policealną na kierunku technik masażysta. Niemniej jednak osoby te zwykle podejmują się wykonywania masaży relaksacyjnych. Jeśli zaś chcemy postawić na profesjonalny masaż leczniczy w Poznaniu, to powinniśmy wybrać ośrodek, w którym zabiegi wykonywane są przez doświadczonych specjalistów. Dzięki temu masaż leczniczy Poznań może pomóc nam poradzić sobie z różnego typu schorzeniami układu ruchu. Tego typu masaż wykonują bowiem osoby po studiach, które posiadają szeroką wiedzę na temat funkcjonowania całego układu ruchu, w tym pracy mięśni czy stawów.

Masaż leczniczy – dla kogo?

Masaż leczniczy przeznaczony jest dla wszystkich, którzy uskarżają się na ból pochodzenia mięśniowego lub kostnego, a także dla osób, którym poruszanie się z jakichś powodów sprawia problemy. Pacjenci najczęściej zgłaszają się na masaż leczniczy w Poznaniu ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, stanami pourazowymi, zapaleniem stawów, przykurczami czy innego rodzaju dysfunkcjami ruchu. Niemniej jednak powodem udania się do specjalisty może być również ból mięśni, który często towarzyszy nam po wstaniu z łóżka czy podczas zmiany pozycji z siedzącej na stojącą. Jeśli czujemy, że nasze mięśnie są napięte i przeciążone, dobrze jest udać się na profesjonalny masaż leczniczy w Poznaniu.

Jak wygląda zabieg?

Specjalista zawsze dostosowuje techniki masażu do potrzeb konkretnego pacjenta. Przedtem jednak szczegółowo analizuje jego stan zdrowia, między innymi poprzez przeprowadzenie dokładnego wywiadu z pacjentem. Jeśli posiadamy jakiekolwiek wyniki badań związane z naszą dolegliwością bądź zalecenia lekarskie, warto zabrać ze sobą całą dokumentację na pierwsze spotkanie ze specjalistą. Sam masaż leczniczy jest bezbolesny, a fizjoterapeuta robi wszystko, abyśmy podczas zabiegu nie czuli żadnego dyskomfortu. Zwykle jeden zabieg nie jest wystarczający, jednak ilość masażów zawsze ustalana jest indywidualnie z pacjentem.