Intensywne opady deszczu i silny wiatr

IMGW wydał ostrzeżenie – jedno dotyczyło opadów deszczu, a drugie silnego wiatru. Wydane ostrzeżenia dotyczą m.in. powiatu poznańskiego i miasta Poznań.

Co możemy powiedzieć na temat wydanych komunikatów?

Ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów deszczu zaczęło obowiązywać o 6:00, a zakończy się o godz. 20:00. Prognozy wykazują opady o natężeniu umiarkowanym, ale okresowo silnym. Szacowana maksymalna wysokość to 35 mm. Nie można też zapomnieć o prawdopodobieństwie wystąpienia zjawiska – szanse na sprawdzenie się prognoz wynoszą 90%.

Ostrzeżenie o silnych porywach wiatru dotyczy również niedzieli, z tym że ostrzeżenie obowiązuje od 12:00 do 22:00. Mówi się, że średnia prędkość będzie wynosić maksymalnie 40 km/h. Niemniej mają pojawiać się porywy, podczas których prędkość ma wynieść nawet 80 km/h. Szanse na wystąpienie zjawiska znów wynoszą 90%.

Warto również podkreślić, że możemy usłyszeć o tym, iż na terenie województwa pojawiają się niemałe problemy – prognozy się sprawdzają. Nie zapominajmy jednak o tym, co najistotniejsze – ostrzeżenia cały czas są ważne.