Eksplozja gazu w Nizinach: 60-latek z poparzeniami

W wieczornej ciszy środy, w malowniczej miejscowości Niziny w powiecie buskim, nagle przerwał huk wybuchu gazu. Zdarzenie to spowodowało, że jeden z mieszkańców – 60-letni mężczyzna – został poparzony i musiał być natychmiast hospitalizowany.

Alarm wpłynął do lokalnych służb ratunkowych krótko po przekroczeniu godziny 22. Na sygnał niebezpieczeństwa odpowiedzieli natychmiast strażacy ochotnicy z jednostki w Nizinach. Na miejsce niezwłocznie skierowane zostały również zespoły ratunkowe z Opatowa oraz Staszowa.

Z informacji przekazanych przez strażaków wynikało, że w jednym z budynków gospodarczych doszło do gwałtownego wybuchu gazu. Gaz ten, jak się później okazało, wydobywał się najprawdopodobniej z uszkodzonej butli o pojemności 11 kg. Siła eksplozji była na tyle duża, że uszkodziła jedno z okien budynku. Szczęśliwie jednak, nie doprowadziło to do wybuchu pożaru.

W momencie wybuchu, wewnątrz pomieszczenia przebywał wspomniany wcześniej 60-letni mężczyzna. Strażacy udzielili mu natychmiastowej pierwszej pomocy na miejscu, nim ranny został przewieziony do szpitala w Staszowie.