Czas przebudować wschodnią Wartostradę

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy czekali na przebudowanie wschodniej Wartostrady – w przyszłym tygodniu czeka nas początek prac! Chodzi o przebudowę wschodniego odcinka (droga między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I).

Wreszcie nadeszła pora na remont

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że nawierzchnia już dawno nadawała się do remontu. Na temat minusów trasy możemy rozmawiać długo – nierówna nawierzchnia czy wystające korzenie drzew to tylko przykłady trudności, z którymi trzeba się mierzyć. Warto też podkreślić, że problemy z nawierzchnią mogą przyczynić się do wypadków – czasem wydaje się, że ludzie o tym zapominają. Jakby tego wszystkiego było mało, chodzi o trasę, która cieszy się sporą popularnością.

Za pracę odpowiadać będzie wykonawca, który zwyciężył w ubiegłorocznym przetargu. Przewiduje się, że szerokość trasy wyniesie 6 metrów. Istotne jest również to, że trasa podzieli się na ścieżkę rowerową i miejsce dla pieszych – obie części mają mieć 3 metry. Co więcej, ma pojawić się monitoring. Monitoring można określić odpowiedzią na to, co się teraz dzieje. Do zmian należy też zaliczyć nowe oświetlenie i małą architekturę.

Termin zakończenia prac przewidziany jest na wrzesień tego roku.