Czas na miejskie półkolonie!

Wakacje to okres, podczas którego dominują wyjazdy. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że zdarzają się różne sytuacje.

Miejskie półkolonie

Co za tym idzie, niektórzy mogą rozglądać się za miejskimi półkoloniami. Miejskie półkolonie mogą jawić się jako coś gorszego, ale nie należy myśleć w ten sposób. Tego rodzaju spędzanie wolnego czasu może okazać się niezwykle interesującym rozwiązaniem.

Półkolonie w poznańskich szkołach podstawowych ruszają już od poniedziałku (27 czerwca). Wiadomo też, że zajęcia wakacyjne przeprowadzi 41 placówek i będą to zajęcia dofinansowane przez miasto. O szczegółach trudno wiele powiedzieć, ale nie ulega wątpliwości, że najmłodsi będą mogli wziąć udział w ciekawych zabawach czy warsztatach. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że różnorakie atrakcje to nie wszystko.

Możemy mówić o turnusach trwających przez 5 dni od poniedziałku do piątku – w trakcie trwania turnusu mamy opiekę przez 8 godzin dziennie. Dobrze też mieć na uwadze, że oferta obejmuje 2 posiłki dziennie, czyli śniadanie i obiad.

Koszt pobytu na półkoloniach zawsze wynosi 580 zł, ale rodzice muszą wpłacić tylko 180 zł (400 zł pokryje miasto). Każde dziecko może zapisać się tylko raz.