Awaria na drodze nr 73: Zderzenie w pobliżu cmentarza w Stopnicy

Wypadki drogowe są częstym zjawiskiem na naszych autostradach, a ostatnio doszło do takiego na drodze krajowej numer 73 w rejonie Stopnicy, w powiecie buskim. Konkretnie do zdarzenia doszło w najbliższym sąsiedztwie lokalnego cmentarza, gdzie dwie maszyny spotkały się twarzą w twarz.

Dalsze szczegóły zostały udzielone przez oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, Aspiranta Sztabowego Tomasza Piwowarskiego. Wyjaśnił on, że jeden z kierowców, 51-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Fiat Bravo, ponosi odpowiedzialność za zdarzenie. Przy próbie włączenia się do ruchu na tej kluczowej arterii drogowej, nie wykazał należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej Toyota. Tym samochodem kierowała kobieta, która jechała zgodnie z przepisami.

Mimo kolizji, szczęśliwie nikt nie doznał żadnych obrażeń. Na miejscu, funkcjonariusze policji zadbali o bezpieczeństwo i płynność ruchu, kierując go do momentu rozwiązania sytuacji. Bez wątpienia, jest to przypadek, który przypomina o konieczności zachowania ostrożności na drodze.