5 kluczowych zalet polisy OC na mieszkanie w Poznaniu

Jesteś właścicielem nieruchomości w Poznaniu? Czy wiesz, że wystarczy chwila nieuwagi, żeby pękła rura w pralce i zalała sąsiadowi mieszkanie? Istnieje także ryzyko, że pociecha podczas gry wybije okno innemu mieszkańcowi. Wówczas sąsiad może ubiegać się o to, żebyś pokrył szkody z własnej kieszeni. Aby tego uniknąć, warto wcześniej wykupić ubezpieczenie OC nieruchomości. Poznaj 5 jego kluczowych zalet!

 

  1.   Polisa OC mieszkania chroni finansowo przed kłopotami z sąsiadami

Ubezpieczenie OC mieszkania to potoczne określenie polisy od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Chroni ona na wypadek zdarzeń, które często mają miejsce podczas mieszkania w bloku, np. takich jak:

  •       zalanie mieszkania sąsiada,
  •       ugryzienie mieszkańca przez psa,
  •       wybicie przez dziecko szyby na klatce schodowej w lub innym mieszkaniu.

Po wyrządzeniu szkody na mieniu i zdrowiu osobom trzecim towarzystwo wypłaci poszkodowanym stosowną rekompensatę. Dzięki temu nie musisz się martwić, że trzeba będzie uregulować odszkodowanie za spowodowane straty z własnej kieszeni.

Aby znaleźć korzystną polisę, warto sprawdzić internetowy ranking ubezpieczeń mieszkania i domu. Zawiera on wszystkie najważniejsze informacje o ofertach towarzystw, m.in. cenę i zakres polisy oraz gwarantowaną sumę ubezpieczenia. Dzięki tym danym można z łatwością porównać dostępne produkty i wybrać najkorzystniejszy wariant dla siebie.

 

  1.   Ubezpieczenie OC nieruchomości zapewnia poczucie bezpieczeństwa

Do nieszczęśliwych zdarzeń dochodzi zazwyczaj podczas nieobecności właściciela. W takich sytuacjach nie może on zareagować i np. zakręcić zaworu z wodą, aby zmniejszyć straty spowodowane pęknięciem wężyka od pralki.

Aby nie bać się wychodzenia domu, warto zdecydować się na zakup polisy OC mieszkania. To ubezpieczenie chroni nie tylko przed szkodami, których przyczyną powstania są wadliwe urządzenia. Ten produkt zabezpiecza także przed incydentami, których sprawcą są Twoje dzieci lub zwierzęta, a także tymi spowodowanymi przez zatrudnione przez Ciebie osoby, np. opiekunkę. Warto jednak pamiętać, że towarzystwo wypłaci stosowne odszkodowanie, tylko jeśli do zdarzenia nie doszło np. celowo lub pod wpływem alkoholu.

 

  1.   Polisa OC mieszkania pomaga załagodzić konflikty sąsiedzkie

Uszkodzenie czyjegoś mienia rodzi konflikty. W takiej sytuacji nie wystarczy zaoferować pysznego ciasta w ramach rekompensaty. Aby załagodzić tak trudną sytuację, najlepiej zaproponować pokrycie powstałych szkód. W tym pomoże Ci towarzystwo ubezpieczeniowe.

Jeśli odpowiednio wcześnie wykupisz polisę, to firma weźmie na siebie odpowiedzialność za powstałe szkody i wypłaci odszkodowanie. Dzięki temu sąsiad będzie mógł naprawić to, co zostało zniszczone, a Wasze relacje nie ucierpią mimo przykrych doświadczeń.

 

  1.   Ubezpieczenie OC nieruchomości chroni także poza miejscem zamieszkania

Jeśli kupisz ubezpieczenie OC mieszkania na rankomat.pl, lub w innym miejscu, odszkodowanie zostanie wypłacone za zdarzenia, które wystąpiły nie tylko w miejscu zamieszkania. Towarzystwa gwarantują także rekompensatę za szkody wyrządzone osobom trzecim podczas spaceru w parku czy wyjazdu na wakacje, nawet poza granicami Polski!

Warto jednak pamiętać o wyłączeniach od odpowiedzialności. Jeśli do incydentu dojdzie naumyślnie, firma odmówi wypłaty odszkodowania.

 

  1. Polisa OC jest tańsza niż odszkodowanie

Cena polisy OC w życiu prywatnym to zazwyczaj kilkaset złotych. Składka może się różnić w zależności od wybranego zakresu ochrony czy sumy ubezpieczenia. Koszt jest znacznie niższy niż wysokość odszkodowania, które trzeba byłoby wypłacić osobom trzecim za wyrządzone szkody. Zatem jeśli chcesz zaoszczędzić, ubezpieczenie OC mieszkania to produkt dla Ciebie.

 

Zdecyduj się na polisę OC w życiu prywatnym i zabezpiecz się przed różnymi losowymi zdarzeniami.