Wyjątkowi misjonarze na ulicach Poznania: Talitha Kum przekazuje miłość Bożą

Jeśli byłeś ostatnio w Poznaniu, mogłeś spotkać niecodziennych przechodniów. Członkowie misji Talitha Kum zdecydowali się na bezpośrednie kontakty z mieszkańcami, mając na celu „przekonanie poznaniaków o miłości Boga do nich”.

Od 24.05 do 29.05, poznaniacy mieli okazję spotkać ewangelizatorów na swojej drodze! Inicjatywę tę organizuje już piąty raz Archidiecezja Poznańska we współpracy ze wspólnotą Przymierze Miłosierdzia oraz wieloma innymi grupami. Wszystko to jest częścią misji Talitha Kum, który przejawia się w formie ulicznej ewangelizacji.

„Znajdujemy się w różnorodnych miejscach, by za pomocą różnych metod przekazać mieszkańcom stolicy Wielkopolski informację o tym, że są ukochani przez Boga! Ewangelizujemy poprzez słowa, muzykę, sztukę, taniec, ale także przez konkretny gest miłości. Pragniemy być narzędziami Boga – jego rękami, nogami, ustami i oczami – które poszukują kontaktu z każdym człowiekiem!” – takie przesłanie możemy znaleźć na stronie internetowej organizatorów.

Podczas ewangelizacji miasta, misjonarze zorganizowali różnego rodzaju wydarzenia, takie jak rekolekcje czy uwielbienia. Nie zabrakło też Adoracji Najświętszego Sakramentu. Poza tym, ewangelizatorzy zdecydowali się na odwiedziny w domach pomocy społecznej oraz w ośrodkach dla osób biedy.