Tramwaje znów na moście Królowej Jadwigi i rondzie Rataje

Dzisiejsza data jest ważna nie tylko w ujęciu historycznym – dziś tramwaje znów mogą przejeżdżać przez most Królowej Jadwigi i rondo Rataje. Krótko mówiąc, wszystkie prace przebiegły zgodnie z planem.

Co możemy powiedzieć na temat przeprowadzonych działań?

Istotne jest również to, że w rejonie ronda Rataje mamy do czynienia z udostępnieniem kolejnych pasów ruchu. Nie ma co też co ukrywać, że możemy mówić o momencie, w którym wiele utrudnień stanie się przeszłością. Z drugiej strony wszelkie prace mają to do siebie, że trzeba liczyć się z utrudnieniami. Warte odnotowania jest też to, że jeszcze przed świętami mamy doczekać się otwarcia wiaduktu w ciągu ul Kurlandzkiej. Fakt ten rzecz jasna oznacza, że ruch pod wiaduktem już niedługo zostanie przywrócony.

Można też powiedzieć, że wiele już za nami, ale i wiele przed nami (oczywiście nie chodzi tylko o wspomniany wiadukt). Szczegóły sobie zostawmy, aczkolwiek warto pamiętać o tym, że zakończenie wszystkich robót zaplanowano na najbliższą wiosnę.

Rataje.pl to tylko lokalny portal. Więcej wiadomości z Poznania dostępne jest na większym portalu. Mowa o Poznań INFO, który dostarcza nam codziennych aktualności.