Poznańskie kąpieliska odpowiadają na potrzeby osób z niepełnosprawnościami

Poznańskie kąpieliska dostosowują się do osób, które zmagają się z niepełnosprawnością ruchową! Najlepszym dowodem na to są wózki-amfibie. Dla niezorientowanych – są to urządzenia, które pomagają dostać się do wody.

Gdzie znajdziemy wózki-amfibie?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że wspomniane propozycje dotyczą Jeziora Strzeszyńskiego i Kierskiego. Za zakup wózków odpowiadają Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Gdyby kogoś interesowały szczegóły dotyczące sprzętu, warto wiedzieć, że możemy mówić o szerokich kołach i pływakach mających sporą wyporność. Bardzo ważne jest też to, że z ułatwienia można korzystać tylko wtedy, gdy obok jest asysta.

Dobrze również zwrócić uwagę na finanse – wypożyczenie wózka nie wiąże się z uiszczeniem stosownej opłaty. Oczywiście należy jednak pamiętać o tym, że chęć skorzystania z wózka należy zgłosić. Rzecz jasna wszystko musi odbyć się, kiedy kąpielisko jest czynne.

Warte podkreślenia jest również to, że sytuacja na poznańskich kąpieliskach to nie koniec zmian. Można powiedzieć, że jest to kolejny krok związany z planem, który zakłada zwiększenie dostępności miejskiej infrastruktury.