Nowy kort tenisowy na Ratajach

W ostatnim czasie wiele mówi się o wynikach osiąganych przez Igę Świątek. Oczywiście absolutnie nie ma się czemu dziwić i można podejrzewać, że porażka w III rundzie Wimbledonu niczego nie zmieni. Warto też zadać sobie pytanie, jakie znaczenie mają wyniki osiągane przez naszą reprezentantkę?

Popularność sportu

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że 21-letnia zawodniczka może być dla wielu osób inspiracją. Nie sposób też zapomnieć choćby o zainteresowaniu tenisem, czego przykładem są Rataje.

Nie tak dawno na terenie Oddziału Rataje powstał kryty kort. Naturalnie to już czwarty kort kryty, ale dobrze też zadać sobie pytanie, dlaczego zdecydowano się na kolejny obiekt? Odpowiedzią jest rzecz jasna rosnące zainteresowanie tenisem. Co za tym idzie, można przypuszczać, że wpływ miały wyniki osiągane przez liderkę światowego rankingu.

Warto jeszcze zaznaczyć, że chodzi o kort twardy, co sprawia, że można rozmawiać o urozmaiceniu. Dla niezorientowanych – do tej pory można było rywalizować na kortach ziemnych. Dobrze też mieć na uwadze, że nowy kort ma rozsuwane ściany, co latem może mieć niemałe znaczenie.