Juliusz Letniowski wypożyczony do Arki Gdynia

Juliusz Letniowski

Lech Poznań szykuje kadrę na nowy sezon. Z drużyną pożegnało się kilku ważnych graczy ale przyszli również i nowi piłkarze.

Wypożyczenie do Arki Gdynia

Juliusz Letniowski trafił do drużyny z Bułgarskiej zimą 2019 roku. Młody zawodnik uważany jest za duży piłkarski talent. Do tej pory nie miał jednak zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Działo się tak ze względu na kontuzję kolana, z którą zmagał się przez długi czas. W pierwszej drużynie Kolejorza zaprezentował się raptem 6 razy. W Ekstraklasie zaliczył niespełna 100 minut gry wykonując 1 kluczowe podanie. Juliuszowi dużo lepiej szło w drugiej drużynie Lecha. Na poziomie II ligi rozegrał bowiem 15 spotkań. Zdobył w nich 5 bramek a także zaliczył 3 asysty.

Lech Poznań zdecydował się na wypożyczenie młodego zawodnika do grającej poziom niżej Arki Gdynia. Gra w 1 lidze ma pomóc Letniowskiemu ustabilizować formę a także nabrać doświadczenia. Bardzo prawdopodobne jest to, że Juliusz w przyszłym sezonie będzie jednym z podstawowych zawodników gdańskiego klubu.