Jesteś tu:

PAT 8205 John 1

Jestem John, Anglik z delegacji niemieckiej – mam nadzieję, że mnie pamiętasz! 

John Mayston, wykładowca literatury angielskiej, na emeryturze przeprowadził się do Uelzen (Niemcy). Bliski przyjaciel Georga Lipinsky oraz szkoły Herzog Gymnasium, gdzie wspomagał nauczycieli i uczniów w nauczaniu języka angielskiego. Jako uczestnik spotkania Comenius - Odkryj w sobie artystę, przesłał na moje ręce specjalne podziękwoania z prośbą o ich opublikowanie, co niniejszym czynię:
Chcę napisać do Ciebie i do Adama aby podziękować wam jak najserdeczniej za tych kilka dni, które spędziłem w waszej szkole w Polsce.
John pisze: Nigdy przedtem nie byłem w Polsce ale mogę wam powiedzieć, że zarówno moja żona jak i ja wkrótce ponownie odwiedzimy wasz kraj. Co mi tam po granicach skoro tak serdecznie zostałem przyjęty przez Was i waszych kolegów w szkole oraz przez ludzi w różnych innych miejscach. To sprawiło, że postanowiłem wspólnie z żoną prywatnie powrócić  do Polski w niedalekiej przyszłości!
Wasza szkoła i wasi nauczyciele zgotowali nam tak serdeczne przyjęcie, że nagle granice polityczne przestały mieć znaczenie. Zauważyłem też niezwykłą serdeczność między uczniami a nauczycielami, taką o której w Niemczech możemy tylko pomarzyć.
Będąc Brytyjczykiem, a właściwie pół Niemcem i pół Szkotem, rozumiem co to „duma narodowa”. A jednak wy wszyscy sprawiliście, że prawdziwie czuliśmy się jak w domu. Wasza gościnność i przyjaźń w stosunku do nas była cenniejsza niż wszelkie regulacje polityczne Unii Europejskiej. Doprawdy znalazłem przyjaciół w Polsce, szczególnie w Tobie i Adamie.
Wy i wasza szkoła pozostawiliście trwałe wrażenie na mapie Europy. W każdym spotkaniu, wydarzeniu najważniejsi są ludzie. Wasza szkoła reprezentuje tych właściwych ludzi. Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł powiesić ten mail na tablicy w pokoju nauczycielkim, w innych miejscach, tak by każdy mógł go przeczytać i aby mógł być dumny ze swojego wkładu w realizację tego cennego projektu..

==> F.Wyrwa